Mycie dachów – czy jest konieczne?

mycie dachu w domu

Jeśli patrzysz na swój dach i myślisz, że wygląda trochę gorzej, może po prostu wymaga dobrego czyszczenia. Czasami nagromadzenie alg i mchu na dachu może sprawić, że gonty wyglądają na będące w gorszym stanie niż są w rzeczywistości.

Profesjonalny wykonawca robót dekarskich może sprawdzić dach i porozmawiać z użytkownikiem o jego stanie. Jeśli uzna, że najlepszym rozwiązaniem jest jego wyczyszczenie, może wykonać tę pracę samodzielnie lub skierować Cię do renomowanej firmy zajmującej się czyszczeniem dachów. Jeśli okaże się, że dach wymaga wymiany, wykonawca może polecić gonty zawierające miedź lub inny materiał, który zapobiega rozwojowi glonów. Dekarz może również udzielić wskazówek dotyczących utrzymywania dachu w czystości oraz częstotliwości czyszczenia.

Profesjonalne czyszczenia dachów

Jednym z powodów czyszczenia dachu jest przedłużenie żywotności gontów lub innych materiałów pokrycia dachowego. Glony nie są szkodliwe dla gontów bitumicznych, ale mech tak. Mech może powodować zawijanie się krawędzi gontów do góry, co zwiększa prawdopodobieństwo ich zdmuchnięcia z dachu podczas wietrznej pogody.

Chociaż glony nie są szkodliwe dla gontów, mogą negatywnie wpływać na ich właściwości. Jest to szczególnie istotne w przypadku dachów odbijających światło.Rozrost czarnych alg zakłóci właściwości odbijania światła przez dach.

Jedną z wad czyszczenia dachu jest to, że może to być kłopotliwe. Prawdopodobnie nie jesteś zachwycony pomysłem wchodzenia na dach i spłukiwania go wężem lub używania chemicznego środka czyszczącego do usuwania glonów lub mchu.

Na szczęście Krajowe Stowarzyszenie Wykonawców Pokryć Dachowych odradza wszelkie prace typu „zrób to sam” na dachu, w tym jego czyszczenie. Mycie dachów to zadanie, które należy pozostawić profesjonalistom takim jak https://saw-bud.net/mycie-i-czyszczenie-kostki-brukowej-elewacji-i-dachu/. Innym potencjalnym problemem związanym z czyszczeniem dachu jest to, że stosowany środek czyszczący (zwykle wybielacz) może zaszkodzić roślinom ogrodowym lub roślinności rosnącej w pobliżu domu.

Przed przystąpieniem do czyszczenia dachu wykonawca prac dekarskich powinien podlać pobliskie rośliny i przykryć je, aby chronić je przed działaniem środków chemicznych.

Czyszczenie dachów – sposoby

Wynajęcie profesjonalnej firmy do czyszczenia dachów to inwestycja w Twój dom. Regularne, profesjonalne mycie dachów przywróci ogólny wygląd dachu Twojego domu, usuwając nagromadzoną sadzę, brud, kurz i inne zanieczyszczenia, a także różne plamy i przebarwienia. Dachówki i gonty będą wyglądały świeżo i żywo, dzięki czemu cały dom będzie sprawiał wrażenie czystszego i nowszego. System mycia delikatnego usunie również algi, pleśń, mech i grzyby, które zazwyczaj są nieosiągalne przy użyciu standardowego węża lub myjki ciśnieniowej.

Detergenty i środki powierzchniowo czynne stosowane podczas delikatnego mycia ciśnieniowego mają za zadanie przeniknąć do wszystkich zakamarków dachu, rozpuszczając brud i zanieczyszczenia uwięzione pod gontami i wokół okapów dachowych. Płukanie niskociśnieniowe nie usunie luźnych dachówek ani granulek z samych gontów, a jednocześnie ochroni je przed szkodliwymi pozostałościami po burzy.

Dokładne mycie z użyciem prądu ujawnia również obszary uszkodzeń wzdłuż powierzchni dachu. Dach domu może mieć miękkie miejsca, wskazujące na potrzebę naprawy strukturalnej, ukryte pod plamami wody lub warstwami sadzy i brudu. Profesjonalne czyszczenie ujawnia uszkodzone miejsca, dzięki czemu można szybko dokonać napraw, chroniąc konstrukcję domu i zapobiegając przeciekom dachu oraz ewentualnym szkodom wyrządzonym przez wodę. Mycie elewacji i dachów to czynność, która powinna być przeprowadzana regularnie. Mycie elewacji Łódź to konieczność zatrudnienia profesjonalistów, którzy mają doświadczenie w tym obszarze.

Możesz również polubić